Baza wiedzy

październik 2017

Krótsze, deszczowe dni, mało słońca i chłód. Jesień może sprawiać, że najchętniej zawinęlibyśmy się w koc i przespali tę ponurą porę roku. Nie warto jednak dać się chandrze i złemu humorowi! Nasze porady sprawią, że nawet jesienią będziesz mieć mnóstwo energii i uśmiech na twarzy.

październik 2017

Wybierając dobrą wodę mineralną, powinniśmy zapoznać się z jej składem chemicznym. Jednak patrząc na etykietę nie zawsze wiemy, co oznaczają poszczególne skróty, znaki, a liczby zawarte obok nich niewiele mówią bez odpowiedniego odniesienia. Których minerałów powinno być więcej? Jaka naturalna woda mineralna spełni nasze potrzeby? Dowiecie się z tego artykułu!

sierpień 2017

Aktywność fizyczna powinna być ważnym elementem życia każdego z nas. Wiele mówi się o tym, jakie ćwiczenia wybrać, gdzie ćwiczyć i jak często to robić. Podczas ćwiczeń nie możemy jednak zapomnieć również o odpowiednim nawodnieniu. To dzięki niemu trening może być jeszcze bardziej efektywny. Co warto wiedzieć o nawodnieniu w czasie ćwiczeń? Dowiecie się z tego artykułu!

sierpień 2017

O tym, że woda to główny składnik ludzkiego organizmu wiedzą już prawie wszyscy. Jednak dalej nie każdy wie, ile dokładnie wody powinniśmy pić na co dzień. Od czego zależy ta wartość? Kiedy powinniśmy pić więcej wody? W naszym artykule postaramy się wyjaśnić te kwestie.

lipiec 2017

W czasie lata każdy z nas ma ochotę na coś pysznego, chłodnego i orzeźwiającego. Każdy ma ochotę na lody! Jeśli nie chcecie kupować ich w sklepie, możecie w prosty sposób przygotować lody w domu na bazie wody mineralnej. Koniecznie odkryjcie nasze inspiracje!

maj 2017

Nie ma chyba nikogo, kto jeszcze nie wie, że woda jest najważniejszym elementem ciała człowieka. Jest nie tylko bardzo ważnym składnikiem odżywczym, ale również odpowiada za wszelkie niezbędne procesy życiowe w naszym organizmie. Co powoduje, że woda mineralna pomaga nam w odchudzaniu? Co zyskujemy pijąc wodę mineralną? Odpowiadamy w naszym artykule!

marzec 2017

Składniki wody mineralnej mają znaczący wpływ na ludzki organizm. Ich zawartość oraz odpowiednio zbilansowane proporcje zapewniają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Zawartość wody w ludzkim organizmie zależy jednak od wielu czynników m.in wieku, płci, budowy ciała czy warunków klimatycznych. Już ta podstawowa wiedza wskazuje na to, jak istotnym składnikiem naszej diety jest woda. Szczególnie mineralna, ta o dużej zawartości składników mineralnych.

styczeń 2017

Zaburzenia koncentracji, pamięci oraz postrzegania – to tylko niektóre z objawów odwodnienia. Dlaczego nigdy nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby chciało nam się pić? Jakie składniki mineralne zawarte w Piwniczance wspomagają pracę mózgu? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w poniższym artykule.

grudzień 2016

Tak jak natura dąży do zachowania równowagi, tak i my – konsumenci, powinniśmy zwracać uwagę na proporcje poszczególnych składników w spożywanych produktach. To właśnie od ich odpowiedniej ilości zależy, czy dany składnik zostanie przyswojony przez nasz organizm. W przeciwnym razie żywienie się nawet najbardziej wartościowymi wyrobami będzie niewystarczające. Jakie są najważniejsze składowe Piwniczanki i ich proporcje? Jakie minerały zabieramy ze sobą do domu sięgając po nią na sklepowej półce? Czym powinna się charakteryzować dobra woda mineralna? O tym wszystkim w naszym artykule.