Baza wiedzy

marzec 2017

Składniki wody mineralnej mają znaczący wpływ na ludzki organizm. Ich zawartość oraz odpowiednio zbilansowane proporcje zapewniają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Zawartość wody w ludzkim organizmie zależy jednak od wielu czynników m.in wieku, płci, budowy ciała czy warunków klimatycznych. Już ta podstawowa wiedza wskazuje na to, jak istotnym składnikiem naszej diety jest woda. Szczególnie mineralna, ta o dużej zawartości składników mineralnych.

styczeń 2017

Zaburzenia koncentracji, pamięci oraz postrzegania – to tylko niektóre z objawów odwodnienia. Dlaczego nigdy nie powinniśmy dopuścić do tego, żeby chciało nam się pić? Jakie składniki mineralne zawarte w Piwniczance wspomagają pracę mózgu? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w poniższym artykule.

grudzień 2016

Tak jak natura dąży do zachowania równowagi, tak i my – konsumenci, powinniśmy zwracać uwagę na proporcje poszczególnych składników w spożywanych produktach. To właśnie od ich odpowiedniej ilości zależy, czy dany składnik zostanie przyswojony przez nasz organizm. W przeciwnym razie żywienie się nawet najbardziej wartościowymi wyrobami będzie niewystarczające. Jakie są najważniejsze składowe Piwniczanki i ich proporcje? Jakie minerały zabieramy ze sobą do domu sięgając po nią na sklepowej półce? Czym powinna się charakteryzować dobra woda mineralna? O tym wszystkim w naszym artykule.

listopad 2016

Wchodzisz w odpowiednią alejkę, szybko sprawdzasz wzrokiem dostępne produkty i chwytasz pierwszą lepszą butelkę wody - ten scenariusz jest znany większości z nas. Pomimo tego, że w dzisiejszych czasach mamy naprawdę z czego wybierać, to kierujemy się głównie dzwoniącymi nam w głowach sloganami reklamowymi, gustem liderów opinii, a najczęściej – brakiem czasu. Na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę, kupując wodę? Na jakiej podstawie je rozróżniać?

wrzesień 2016

Codzienne dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości wody jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. To jaką wodę wybieramy wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Dlaczego więc warto wybrać wysokozmineralizowaną wodę mineralną? W artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.