Dlaczego podczas odchudzania warto pić wodę mineralną? Podpowiadamy!

Dlaczego podczas odchudzania warto pić wodę mineralną? Podpowiadamy!

Woda podstawowym składnikiem naszego organizmu

Nie ma chyba nikogo, kto jeszcze nie wie, że woda jest najważniejszym elementem ciała człowieka. Jest nie tylko bardzo ważnym składnikiem odżywczym, ale również odpowiada za wszelkie niezbędne procesy życiowe w naszym organizmie. Stanowi 70% masy ciała dorosłego człowieka, przy czym w 75% odpowiada za skład mięśni, a w aż 90% jest składnikiem krwi. H2O transportuje substancje odżywcze do komórek organizmu, w związku z czym jest potrzebna w procesach przemiany materii. Pomaga również uwolnić się od toksyn oraz oczyszczać organizm, a zatem sprzyja w codziennym funkcjonowaniu, a także odchudzaniu.

Woda mineralna - idealna, by utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia

Ze względu na tak wysoki procent wody w naszym organizmie należy pamiętać, aby dbać o odpowiednie nawodnienie. Naturalna woda mineralna czy zwykła woda wcześniej przegotowana i przefiltrowana, na pewno w tym pomogą. Warto jednak przypomnieć, że skład wody mineralnej znacząco różni się od dostępnej w naszych domach kranówki. Dobra woda zawiera minerały, takie jak:

  • magnez, który wzmacnia układ sercowo - naczyniowy, mięśniowy i odpornościowy, a także wpływa na prawidłowy metabolizm i kondycję psychiczną – w przypadku, gdy jesteśmy narażeni na stres w pracy i codziennym życiu;
  • wapń, który wspiera metabolizm oraz wspomaga układ kostny i nerwowo – mięśniowy;
  • wodorowęglany, które pozytywnie oddziałują na układ trawienny oraz wspomagają równowagę kwasowo – zasadową;

Picie wody wysokozmineralizowanej poprawia kondycję całego organizmu oraz koryguje pracę metabolizmu, którego poprawne działanie jest szczególnie ważne w przypadku kuracji odchudzającej. Woda wpływa na bardziej efektywny przebieg procesu odchudzania oraz powoduje zdecydowanie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Niektórzy specjaliści twierdzą np., że powinniśmy wypijać po 4 szklanki zimnej wody, która o wiele bardziej przyśpiesza metabolizm. Dzieje się tak, ponieważ przed wchłonięciem wody do tkanek, organizm musi ją podgrzać do temperatury ciała. Zużywa do tego więcej energii niż w przypadku wody o temperaturze pokojowej. Oznacza to, że metabolizm musi przyspieszyć, a to skutkuje szybszym spalaniem tłuszczu. Dodatkowo przy wzmożonej aktywności fizycznej, bardzo łatwo o odwodnienie, a to z kolei powoduje, że ćwiczenia mogą być nieskuteczne, gdyż odwodniony organizm z trudem spala tkankę tłuszczową.

Woda jest odpowiedzialna za usuwanie toksyn i efektów ubocznych metabolizmu

Należy pamiętać, że głodówka nie ma nic wspólnego z prawidłowym odchudzaniem, a wyniki osiągane w ten sposób są odwrotnie proporcjonalne do efektów. Dlatego warto przypomnieć podstawowe wskazówki dla wszystkich zainteresowanych odchudzaniem. Racjonalna dieta, większa ilość spożywanych posiłków – oczywiście w mniejszych ilościach, aktywność fizyczna i regularne picie wody. H2O jest zatem nieodłącznym elementem zarówno diety skoncentrowanej na zmniejszeniu masy, jak i tej oczyszczającej. Te zalecenia kojarzy każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z dietą lub odchudzaniem. Wielu jednak zapomina, że kuracje odchudzające nie polegają jedynie na redukcji masy ciała. Podczas odchudzania ważne jest, aby systematycznie i najlepiej na bieżąco, usuwać z organizmu toksyny oraz inne szkodliwe produkty przemiany materii. Zarówno toksyny, jak i negatywne skutki metabolizmu są niezdrowe i mogą powodować zatrucie organizmu. To kolejny argument, który zachęca do picia wody mineralnej w codziennej diecie. Tym bardziej, że nadmierna obecność szkodliwych substancji, odłożona w organizmie hamuje odchudzanie i niszczy nasze wysiłki. Przy oczyszczaniu naszego ciała najlepiej postawić na wodę mineralną, ponieważ usuwając szkodliwe czynniki, dostajemy w zamian wartościową porcję minerałów. Substancje, które są zbędne dla naszego organizmu są filtrowane za pomocą nerek i wydalane z organizmu razem z moczem.

Odpowiednia woda kluczem dla lepszych efektów odchudzania

Podczas odchudzania, warto być świadomym tego, jaką wodę wybrać i zdecydować, co dla nas najlepsze. Należy zastanowić się nad tym, jaki skład ma dana woda i czy jej zawartość jest bogata w składniki mineralne, które wspomogą dzienny plan diety. Taką wodą jest na przykład wysokozmineralizowana, bogata w magnez i wapń naturalna woda mineralna Piwniczanka. Odpowiednią ilość wody dziennie, należy zawsze spożywać w oparciu o konkretne czynniki takie jak: wiek, płeć, masa ciała, skład diety, stan zdrowia czy warunki atmosferyczne. Wszystko po to, by dzienne zapotrzebowanie zostało spełnione, ale nie zostało nadmiernie przekroczone. Warto pamiętać, że zarówno niedobór, jak i nadmierna ilość wody w organizmie, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.