Dlaczego warto pić wodę mineralną jesienią?

Dlaczego warto pić wodę mineralną jesienią?

Jesień to okres, w którym odporność organizmu jest wyjątkowo często wystawiana na trudną próbę. Po ciepłych letnich dniach nadchodzą te krótkie, szare i deszczowe. Chłodne poranki, pierwsze nocne przymrozki, coraz częstsze opady sprawiają, że pogorsza się nasze samopoczucie, stajemy się ospali, zdekoncentrowani, a kapryśna pogoda nie zachęca do opuszczania czterech ścian ciepłego domu. Aby zminimalizować skutki wpływu jesiennej aury, warto zwrócić uwagę na ilość przyswajanych składników mineralnych przez nasz organizm. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy w jak wysokim stopniu wpływają one na nasze funkcje życiowe, często bagatelizując ich niedobory. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na ich skuteczne uzupełnienie jest picie wody mineralnej. Dlaczego? O tym w tekście!

Uzupełniaj magnez!

Jesienna szaruga sprawia, że częściej niż kiedykolwiek sięgamy po używki. Aby poprawić sobie nastrój, zdarza się skusić na dodatkową filiżankę kawy w szary poranek lub na kieliszek czerwonego wina w długi, deszczowy wieczór. Jeśli dodamy do tego jeszcze długotrwały stres lub nieodpowiednią dietę możemy mieć pewność, że z czasem nasz organizm zacznie dawać nam sygnały o niedoborze magnezu. Pierwszymi objawami niedostatecznej ilości magnezu w organizmie będą bóle, skurcze i samoczynne drżenie mięśni. Możemy także odczuwać rozdrażnienie, nerwowość i bezsenność. Mogą pojawić się bóle głowy, trudności z zapamiętywaniem lub koncentracją. Aby temu zapobiec należy spożywać około 300 - 400 mg tego pierwiastka na dobę (w przypadku osób dorosłych). Wybierając wodę mineralną, uzupełnimy ten ważny składnik mineralny w nadzwyczaj łatwo przyswajalny sposób!

Wapń na właściwym poziomie

Kolejnym istotnym składnikiem zawartym w wodach mineralnych, który pozwoli lepiej znieść jesienny okres jest wapń. Składnik mineralny ważny szczególnie dla osób aktywnych fizycznie. Wpływa on na za stan naszych zębów oraz kości, a jego niedobór na dłuższą metę może skutkować groźnymi powikłaniami prowadzącymi nawet do osteoporozy! Poza tym pierwiastek ten usprawnia pracę mięśni, reguluje rytm pracy serca, a także odpowiada za działanie układu nerwowego. Zalecana dzienna dawka wapnia dla osoby dorosłej to około od 800 do 1000 mg na dobę. Tak więc nieważne, czy jesienią ograniczasz aktywność do krótkich sesji treningowych w domowym zaciszu, czy też biegasz kilkanaście kilometrów dziennie – zawsze warto pamiętać o właściwej dawce wapnia w codziennym jadłospisie. Woda mineralna sprawdzi się w tym celu idealnie.

Ważne proporcje

Chcąc zachować prawidłowy poziom składników mineralnych w organizmie warto wybrać wodę mineralną, która poza wysoką zawartością składników mineralnych zawiera je w odpowiednich porcjach. Przykładowo, wapń i magnez są najlepiej przyswajane gdy ich proporcje wynoszą 2:1. Właśnie takie proporcje zawartości wapnia do magnezu posiada naturalna woda mineralna Piwniczanka. Natomiast wodorowęglany w wodzie mineralnej mają znaczenie fizjologiczne dopiero wtedy, gdy występują w ilości powyżej 600 mg na litr wody. W Piwniczance jest ich ponad 1200 mg na litr!

Jesień nie taka straszna jak ją malują. Z wodą mineralną!

Jesień to specyficzna pora roku, podczas której wyjątkowo często zdarza nam się spadek energii, brak motywacji do działania, czy gorsze samopoczucie. Aby mieć realny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu w tym okresie warto pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej diecie, zawierającej dużą ilość witamin i składników mineralnych. Poza tym, pomimo niesprzyjającej pogody, warto zadbać o dużą ilość ruchu, pamiętając przy tym o odpowiednim nawodnieniu organizmu. W obu przypadkach najlepiej sprawdzi się dobra woda mineralna, czyli taka, która wydobywana jest z ekologicznie czystych terenów oraz posiada dużą zawartość pożytecznych minerałów w proporcjach umożliwiających skuteczne przyswajane przez nasz organizm.

Więcej sposobów na skuteczne zwalczanie jesiennej chandry opisujemy tutaj: https://piwniczanka.pl/baza-wiedzy/jesienna-chandra-jak-sobie-z-nia-radzic