Orzeźwiające koktajle na bazie wody mineralnej

Orzeźwiające koktajle na bazie wody mineralnej

Orzeźwiający koktajl owocowy lub warzywny to znacznie więcej niż napój chłodzący – to doskonały sposób na zapewnienie sobie codziennej porcji witamin i minerałów w przepysznej, atrakcyjnej formie. Zrobienie takiego koktajlu jest niezwykle proste! Z tego artykułu dowiecie się jakie korzyści dla zdrowia przynosi picie domowych koktajli na bazie wody mineralnej – zapraszamy do lektury!

Woda mineralna – podstawa zdrowego orzeźwienia

Koktajle i lody to świetny sposób na schłodzenie organizmu podczas letnich upałów! Najlepszym rozwiązaniem jest jednak domowy koktajl, który można wypić od razu po przygotowaniu, bez kilku godzin oczekiwania aż zamarznie. Koktajle są pełnowartościowym źródłem witamin i minerałów, ale okazuje się, że mogą być jeszcze zdrowsze - wystarczy dobra baza. Składniki wody mineralnej, których nie sposób szukać w wodzie z ujęcia miejskiego, wzbogacają skład koktajlu o łatwo przyswajalną formę mikro- i makroelementów, takich jak magnez, wapń oraz fluor. Właśnie te niezbędne dla zdrowia składniki znajdują się w naturalnej wodzie mineralnej Piwniczanka!

Niemal każdy jest świadom tego, jak zdrowe jest picie wody mineralnej - zalety takie, jak regulacja gospodarki wodnej organizmu czy pozytywny wpływ na metabolizm i koncentrację mówią same za siebie! Domowe koktajle pozwalają na połączenie przyjemnego z pożytecznym - picia naturalnej wody mineralnej, spożywania zdrowych, niezbędnych w zrównoważonej diecie warzyw i pysznych owoców! Wysokozmineralizowana woda mineralna to jednak nie tylko zdrowy, ale też smaczny napój! Wyśmienity, orzeźwiający smak zamknięty w butelce naturalnej wody mineralnej Piwniczanka sprawia, że po domowe koktajle z owoców i warzyw sięgają chętnie nie tylko dorośli, ale też dzieci!

Zdrowe i ciekawe oblicza koktajli

Przygotowanie zdrowego koktajlu zajmuje jedynie kilka minut. Można to zrobić na wiele sposobów: na słodko, wytrawnie, na kruszonym lodzie, w formie mniej lub bardziej płynnej - możliwości są niemal nieograniczone! Słodkie koktajle owocowe należą do ulubionych napojów dla dzieci. Naturalne cukry zawarte w owocach są znacznie zdrowsze od substancji słodzących wykorzystywanych w powszechnie dostępnych napojach owocowych. Tylko dzięki koktajlom przygotowanym w domu można mieć pewność, że napój podany dzieciom jest zdrowy, pełen witamin i minerałów - od składników wody mineralnej, po zawartość owoców w każdej szklance!

Wytrawne koktajle warzywne to doskonały sposób na uzupełnienie diety, zarówno dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, jak i dla tych, którzy żyją w biegu, bez wolnej chwili na właściwy, pełnowartościowy posiłek. Koktajl na kruszonym lodzie to ciekawa propozycja. Wymaga jednak nieco więcej przygotowania - wodę najlepiej wstawić w foremkach do zamrażalnika przed snem, żeby kostki były gotowe następnego dnia przed wyjściem do pracy lub szkoły. Wbrew pozorom, jest to równie zdrowa alternatywa dla klasycznego, płynnego koktajlu, ponieważ naturalna woda mineralna nie traci swoich właściwości nawet po zamarznięciu. Najważniejsze składniki wody - magnez i wapń - pozostają nienaruszone, dzięki czemu koktajl może zachować orzeźwiającą temperaturę na dłużej!

Picie wody mineralnej - zalety koktajli

Warto pamiętać, że każdy koktajl, choć niezwykle zdrowy, nie zastąpi regularnego picia wody. Posłuży natomiast doskonale jako deser lub dodatek do posiłku.
Na naszej stronie internetowej http://piwniczanka.pl/zdrowekoktajle/ znajdziecie liczne przepisy, ciekawostki, a nawet film instruktażowy, który pokazuje jak proste jest przygotowanie domowego koktajlu z owoców i warzyw!