Woda mineralna Piwniczanka – sprawdzone źródło składników mineralnych

Woda mineralna Piwniczanka – sprawdzone źródło składników mineralnych

Naturalna woda mineralna Piwniczanka wydobywana jest z wnętrza ziemi w niezmienionej formie. Jedyna ingerencja człowieka w czasie jej wydobywania to proces filtrowania i odżelaziania przez naturalne złoża żwirowe oraz proces butelkowania. Dzięki temu woda, która trafia na półkę sklepową jest taka, jaką dała nam natura.

Moc minerałów

Zdrowotny wpływ wody mineralnej, a dokładniej zawartych w niej składników mineralnych, potwierdzają liczne badania laboratoryjne. Wykonywane w specjalistycznych laboratoriach długotrwałe badania dają pewność, że suma składników mineralnych w wodzie wyróżnia Piwniczankę na tle innych wód, które spotykamy na sklepowych półkach. Jest ona doskonałym, naturalnym źródłem pierwiastków, w odpowiednim stężeniu i postaci. Dlatego też picie wody mineralnej Piwniczanka sprawia, że składniki wody są przyswajane wyjątkowo efektywnie. Piwniczanka zawiera ponad tysiąc siedemset miligramów mikro i makroelementów na jeden litr wody, przy tym cechuje się idealną proporcją wapnia i magnezu - dwa do jednego. Dokładnie taka proporcja umożliwia najlepsze przyswajanie tych cennych minerałów przez organizm. Picie naturalnej wysokozmineralizowanej wody Piwniczanka jest cennym uzupełnieniem codziennej diety.

Dlaczego warto pić wodę?

Odpowiedzi na pytanie „dlaczego picie wody jest ważne?” jest wiele. Jedną z najprostszych jest ta, że przyswajanie składników mineralnych przez ludzki organizm jest o wiele bardziej skutecznie niż w jakikolwiek inny sposób, ponieważ dzięki płynnej formie są one łatwo absorbowane w przewodzie pokarmowym. Ponadto, tak istotny dla funkcjonowania organizmu pierwiastek jak magnez, dostarczany dzięki wodzie mineralnej wchłania się około 30 razy lepiej niż ten zawarty w pożywieniu. Warto pamiętać, że małe spożycie składników mineralnych, nieregularne żywienie oraz niewystarczająca ilość płynów dostarczanych organizmowi mogą przyczynić się do szeregu chorób. Dzięki swojemu składowi, woda mineralna Piwniczanka może być łatwo dostępnym źródłem składników mineralnych każdego dnia. Właśnie dlatego zawsze warto mieć butelkę Piwniczanki w zasięgu ręki!

Wysiłek fizyczny a picie wody mineralnej

Woda wysokozmineralizowana to idealne rozwiązanie dla sportowców oraz osób uprawiających wszelkiego rodzaju wysiłek fizyczny. Wszystko za sprawą konieczności uzupełniania niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu elektrolitów. Są one wydalane wraz z potem (także w czasie wysokich temperatur), w szczególności jony sodowe i chlorkowe. Badania potwierdzają, że sód i chlorki zawarte w wodach mineralnych mają korzystny wpływ dla osób wykonujących zwiększony wysiłek fizyczny i w czasie upałów, kiedy wraz z potem traci się duże ilości soli, co może być przyczyną osłabienia i złego samopoczucia.

Warto pamiętać, że wody zawierające mniej niż 200mg/l sodu nie mają większego wpływu na ogólny bilans sodu w organizmie. Z kolei zawarte w wodzie wodorowęglany mają znaczenie fizjologiczne, kiedy występują w ilości powyżej 600mg/l. Poza tym, regularne picie Piwniczanki zawierającej wapń hamuje wydzielanie PTH i resorpcję kości. Co oznacza, że woda mineralna korzystnie oddziałuje na gospodarkę wapniowo-fosforanową, zmniejszając tendencję do utraty masy kostnej. A co za tym idzie - hamując rozwój osteoporozy.

Woda taka, jaką dała nam natura

Piwniczanka jest dziełem natury, człowiek w żaden sposób nie ingeruje w skład wody. Badania kliniczne dowodzą, że zawartość przebadanych składników mineralnych w Piwniczance potwierdziła pełną zgodność stężeń jonów z danymi przedstawianymi na etykietach butelek Piwniczanki. Wybierając naszą wodę, wiesz co pijesz – z korzyścią dla Twojego zdrowia.