Woda mineralna. Składniki wspomagające funkcjonowanie organizmu

Składniki wody mineralnej mają znaczący wpływ na ludzki organizm. Ich zawartość oraz odpowiednio zbilansowane proporcje zapewniają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Spożywanie odpowiedniej ilości wody powinno być więc nieodzownym elementem codziennej diety każdego z nas. Woda w ludzkim organizmie stanowi bowiem około 60% masy całkowitej ciała dorosłego człowieka. Zawartość wody w ludzkim organizmie zależy jednak od wielu czynników m.in wieku, płci, budowy ciała czy warunków klimatycznych. Już ta podstawowa wiedza wskazuje na to, jak istotnym składnikiem naszej diety jest woda. Szczególnie mineralna, ta o dużej zawartości składników mineralnych.

Wapń – szereg korzyści dla organizmu

Jednym z najważniejszych składników pochodzącym z wody mineralnej jest wapń. Wpływa on na organizm ludzki na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim odpowiada za stan naszych zębów oraz kości, a jego niedobór może skutkować osteoporozą. Wapń usprawnia pracę mięśni, reguluje rytm pracy serca, odpowiada za przesyłanie impulsów nerwowych i wspiera poprawne działanie układu nerwowego. Dodatkowo udowodniono, że optymalne stężenie wapnia działa przeciwalergicznie oraz zmniejsza ryzyko takich schorzeń jak udar czy zaburzenia pracy serca. Zalecana dzienna dawka wapnia dla osoby dorosłej to około 800 do 1000 mg na dobę. Woda mineralna Piwniczanka w swoim składzie zawiera aż 180 mg tego minerału w jednym litrze.

Magnez. Wpływ i działanie na nasz organizm

Drugim, istotnym pierwiastkiem dla funkcjonowania naszego organizmu jest magnez. Niedobór magnezu jest spowodowany głównie długotrwałym stresem, stosowaniem źle dobranych diet odchudzających, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, piciem kawy lub alkoholu. Niedobór magnezu w organizmie może objawiać się na wiele sposobów. Najczęstsze z nich to bóle i skurcze mięśni, rozdrażnienie, problemy ze snem, nerwowość, bóle głowy, trudności z zapamiętywaniem czy koncentracją. Aby uchronić się przed niedoborem magnezu zaleca się osobie dorosłej spożycie około 300 - 400 mg tego pierwiastka na dobę. Zadanie to ułatwia naturalna woda mineralna Piwniczanka, która ma w swoim składzie aż 87 mg magnezu na 1 litr.

Wapń, magnez i nie tylko…

Woda Piwniczanka należy do grupy wód wysoko zmineralizowanych. Jest wydobywana z ekologicznie czystych terenów, z głębokości kilkuset metrów, gdzie woda jest naturalnie czysta i bogata w minerały. W efekcie, Piwniczanka nie wymaga dodatkowej mineralizacji. W jej skład wchodzi aż 1727 mg/l rozpuszczalnych składników mineralnych. Poza wapniem i magnezem są to m.in. wodorowęglany, których zawartość w Piwniczance sięga 1260 mg na litr. Wodorowęglany wpływają korzystnie na układ trawienny oraz pomagają zachować równowagę kwasowo – zasadową. Pijąc Piwniczankę uzupełniamy naszą dietę również o potas, który usprawnia działanie układu sercowo – naczyniowego i nerek.

2:1 – wzorcowy przykład proporcji wapnia i magnezu

Dobra woda, to woda o zbilansowanym składzie składników mineralnych. Wybierając wodę dla siebie i swoich bliskich warto zwrócić uwagę na proporcje zawartych w niej minerałów. Szczególnie ważnych dla organizmu – wapnia i magnezu. Dla prawidłowego wchłaniania i metabolizmu tych pierwiastków najlepszy stosunek to 2:1. Właśnie takie proporcje zawarte w Piwniczance sprawiają, że są one znakomicie przyswajane przez nasz organizm.