Zdrowe lody? Pyszne lody na bazie wody mineralnej Piwniczanka!

Zdrowe lody? Pyszne lody na bazie wody mineralnej Piwniczanka!

W czasie lata każdy z nas ma ochotę na coś pysznego, chłodnego i orzeźwiającego. Każdy ma ochotę na lody! Jeśli nie chcecie kupować ich w sklepie, możecie w prosty sposób przygotować lody w domu na bazie wody mineralnej. To zdrowe rozwiązanie, które daje nieograniczone możliwości.

Lody domowe? Warto!

Przygotowanie lodów w domu jest bardzo łatwe i nie wymaga wielu wysiłków. Dlaczego warto? Wykonując lody samodzielnie możemy przede wszystkim dowolnie skomponować smak. Łączymy ulubione produkty dokładnie tak jak tylko lubimy: truskawki z miętą, banany z czekoladą czy brzoskwinie z malinami – każda kombinacja smaków jest dozwolona! Najważniejsze jednak, że znamy jakość składników, których używamy do przygotowania smakołyku. Domowe lody są wolne od aromatów, utwardzaczy czy zbyt wielu niepotrzebnych cukrów. Są za to pełne naturalnego smaku, a odpowiednio przygotowane mogą stać się pełnowartościowym deserem. Przygotowanie lodów w domu to również dobre wyjście dla alergików i wegan – do lodów możemy bowiem dodać tylko te składniki, które chcemy i możemy jeść.

Owocowe koktajle - sposób na zdrowe lody

W domu możemy przygotować tradycyjne lody na bazie śmietanki, jednak łatwiejsze w wykonaniu będą lody na bazie owocowych koktajli i domowych napojów. Aby je wykonać wystarczy przygotować ulubiony owocowy koktajl lub napój, przelać go do specjalnych foremek z patyczkami i zamrozić. Po kilku godzinach zdrowy deser będzie gotowy!

Przykładowy pomysł na lody na bazie koktajlu to połączenie bananów i truskawek. Wykonanie przysmaku jest proste. Blendujemy ze sobą truskawki i banany, dodajemy naturalną wodę mineralną, która nada koktajlowi odpowiedniej konsystencji, następnie listki mięty i całość mieszamy. Taki koktajl przelewamy do specjalnych foremek i odstawiamy do zamrażalnika. Po kilku godzinach lody są gotowe! Jeśli natomiast lubicie lody, które są mocno orzeźwiające, możecie przygotować je na bazie cytrynowej lemoniady. W tym celu należy rozgnieść plasterki cytryny z brązowym cukrem i miętą, całość zalać zdrową wodą mineralną, wymieszać i wlać do foremek. Jeśli chcemy, by lody prezentowały się jeszcze lepiej, w foremkach możemy ułożyć plasterki ulubionych owoców: kiwi, truskawek czy cytryny. Tak przygotowane lody będą nie tylko pyszne, ale też piękne. Podane na przyjęciu, zachwycą gości!

Woda mineralna - najlepsza baza do lodów wodnych

Pamiętajmy, że wybór wody mineralnej, której użyjemy do przygotowania lodów jest równie ważny. Liczy się bowiem skład wybranej wody. Najlepszym wyborem będzie wyskozmineralizowana woda mineralna, bogata w takie składniki mineralne wody jak magnez, wapń, wodorowęglany czy potas. Przygotowanie lodów na bazie dobrej wody sprawi więc, że lody będą nie tylko pyszne, ale również jeszcze zdrowsze! Taką wodą mineralną jest na przykład Piwniczanka.

Warto podkreślić, że domowe, zdrowe lody to również sprytny sposób, by do diety naszych dzieci przemycić większą ilość owoców, a co za tym idzie witamin. Czy maluch oprze się pysznym lodom? Na pewno nie! Wybierając deser w lecie, wybierz więc zdrowo i przygotuj lody samodzielnie.