zacznij
prowadzić
zdrowy

tryb zycia!

Proste ćwiczenia z butelką możesz wykonać w każdej chwili, nawet w biurze! Poznaj je z nami!

Podnoszenie

W obie dłonie chwytamy butelki z wodą. Uginamy lekko kolana, pochylamy się do przodu cały czas zachowując prosty kręgosłup. Rozchylamy ręce na boki. Powoli podnosimy ugięte w łokciach ręce do góry, a następnie opuszczamy je do poziomu nóg.

Krążenie
ramion

Stań prosto na szerokość bioder, chwyć butelki w dłonie, wciągnij brzuch. Zacznij wykonywać krążenie barków w tył, staraj się zataczać jak największe koła. Nie unoś ramion i wyciągnij szyję.

Wyciskanie

Kładziemy się na macie, kolana są ugięte, w obie dłonie chwytamy butelki Piwniczanki. W pozycji wyjściowej butelki powinny być na poziomie piersi. Podnosimy ręce tak, by je wyprostować i opuszczamy. Butelki wyciskamy jak sztangę.

Skręty
tułowia

Stań prosto, chwyć butelki Piwniczanki w obie dłonie, zegnij ramiona w łokciach i zbliż butelki do klatki piersiowej. Wykonaj dynamiczne skręty tułowia w obie strony.

Przysiady
z obciążeniem

Bierzemy w dłonie dwie butelki wody, ręce swobodnie zwisają wzdłuż ciała. Razem z obciążeniem zaczynamy robić przysiady.

Wykroki
z butelką

Bierzemy butelki w obie dłonie, ręce zwisają po bokach, robimy wypady naprzemiennie. Podczas wypadu staraj się, by kolano nie powinno wychodzić poza palce.

Wypady
boczne

Stań prosto ze złączonymi stopami, w obu dłoniach trzymaj butelki, opuść ramiona. Wykonaj wypad boczny, zginając nogę na którą opadasz, druga noga powinna zostać wyprostowana. W czasie wypadu zegnij w łokciach obie ręce i przyciągnij butelki do klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie zrób wypad w drugą stronę.

Brzuszki
ze skrętem

Siadamy na podłodze z ugiętymi kolanami, trzymamy jedną butelkę w obu dłoniach. W takiej pozycji robimy brzuszki, skręcając się raz w prawą, raz w lewą stronę.

Rozciąganie
kręgosłupa

Siedząc stabilnie na krześle, weź do ręki małą butelkę wody. Wyciągnij rękę przed siebie, a następnie powoli przenieś ją daleko za plecy, przekładając butelkę za głową do drugiej ręki.

Skręty
tułowia

Stań prosto na szerokość bioder, chwyć butelki w dłonie, wciągnij brzuch. Zacznij wykonywać krążenie barków w tył, staraj się zataczać jak największe koła. Nie unoś ramion i wyciągnij szyję.