zacznij
prowadzić
zdrowy

tryb zycia!

Poznaj rady dzięki którym w prosty sposób zadbasz o swój organizm. Małymi kroczkami dąż do pełni zdrowia i witalności!

Zdrowe nawyki wprowadzaj powoli i systematycznie. Rozplanuj swoje działania, postaraj się dostosować je do swoich możliwości.

Usuń ze swojej lodówki przetworzone produkty, które zawierają konserwanty, glutaminian sodu, niezdrowe tłuszcze. Zastąp je zdrowymi odpowiednikami.

Naucz się, jak czytać etykiety produktów spożywczych. Im krótsza lista składników, tym lepiej!

Zrezygnuj ze słodzonych i gazowanych napojów, gotowych soków. Zastąp je zieloną herbatą i wodą mineralną, najlepiej wysokozmineralizowaną np. Piwniczanką.

Polub gotowanie! Samodzielnie przygotowane potrawy są dużo zdrowsze niż gotowe czy zamówione w restauracjach.

Jedz warzywa! Powinny być one podstawą diety – są niskokaloryczne, a stanowią doskonałe źródło witamin, minerałów i błonnika.

Nie zapominaj o śniadaniach. Jak dowodzą badania, osoby spożywające śniadania mają mniejsze skłonności do tycia. Dobrze zbilansowane śniadanie dostarczy organizmowi niezbędnej energii, co sprawi, że w ciągu dnia odczuwany głód będzie mniejszy.

Ogranicz zjadane słodycze. Kiedy masz ochotę na pyszną przekąskę sięgnij po orzechy, bakalie czy świeżo pokrojone jabłka lub marchewki.

Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie pozwól, by pragnienie w ogóle się pojawiło. Jest ono bowiem sygnałem ostrzegawczym organizmu świadczącym o odwodnieniu.

Chcesz wprowadzić do swojej diety zdrowe potrawy? Niech każdego tygodnia w twoim jadłospisie pojawi się nowy, zdrowy przepis! Dzięki temu, już niedługo zamienisz mniej zdrowe obiady na te pełnowartościowe!

Miej przy sobie zawsze zdrową, samodzielnie przygotowaną przekąskę, po którą sięgniesz w chwili niespodziewanego głodu. Dzięki temu nie będziesz musiał kupować potraw typu fastfood.

Pamiętaj, że czas spożywania posiłku powinien być czasem spokojnym. Jedz powoli, nie pozwól sobie przeszkadzać, nie pracuj podczas jedzenia.

Ćwicz regularnie! Bieganie, siłownia, fitness, spacer. Wybierz formę aktywności, która pasuje do Ciebie najlepiej i rozplanuj ćwiczenia na tydzień z góry. Nie odpuszczaj sobie nawet, gdy czasami miałbyś ochotę poleniuchować.

Naucz się relaksować. Twój organizm będzie zdrowszy, również wtedy kiedy ukoisz swoje nerwy. Nie zapominaj, by w Twojej diecie znalazł się również magnez, który ma działanie przeciwstresowe.